تبلیغات
New Page 1 .:: دانلود بهترین مطالب غمگین و عاشقانه ::.
.:: دانلود بهترین مطالب غمگین و عاشقانه ::.
بهترین وبلاگ در زمینه موزیک-کلیپ-داستان و رمان-عکس و شعرای عاشقونه و غمگین+بیوگرافی

برای خواندن بیوگرافی ریکی مارتین روی ادامه مطلب کلیک کنید...

ریكی*مارتین، سوپراستار بین*المللی خستگی*ناپذیر كه صدای او در پاپ لاتین مانند بمبی منفجر شده است، با ساخت و پخش آثار بسیار در جهان و در نتیجة اجراهای پرشور و هیجان و ملودی*های موفق یكی از بزرگترین خدایان بسیار جوان موسیقی در آمریكای لاتین در طول دهة 90 است .زیبایی صورت و صدای دلپسند مارتین به عنوان رهبر خوانندة منودو به او كمك كرد تا ستارة موسیقی لاتین شود. او با كسب تمجید و ستایش فراوان به خاطر هنر حركتی مكزیكی شایستة بازیگری تشخیص داده شد و با بازی در نمایش*های تلویزیونی آمریكا مانند نمایش بیمارستان عمومی (GeneralHospital) در نقش میگوئل*مورز (Miguel Morez)ـ یك متصدی بار كه در تعطیلات آخر هفته آواز می*خواندـ برجسته شد.
ریكی*مارتین در بیست*وچهارم دسامبر سال 1971 در سن*جوئن، پرتوریكو (Son Juan, Puerto Rico) متولد شد و در همان جا تحصیل كرد. در سنین كودكی در نمایش*های مدرسه شركت می*كرد و در گروه كُر آواز می*خواند. زمانی كه شش ساله بود شروع به اجرای نقش در آگهی*های بازرگانی تلویزیون كرد و مدت كوتاهی پس از آن درس*های بازیگری و آواز حرفه*ای را فرا گرفت كه راه را برای اجرا در منودو(Menudo) هموار كرد و بعد از یاد گرفتن درسهای ابتدایی موسیقی و تأثیرات اولیه و غیرمعمول از دیوید*بویی(David Bowie) و چیپ تریك( (Cheap Trick باعث شد كه مادر ریكی، او و برادرانش را به كنسرت سلیاكروز (Celia Cruz) ببرد واین اتفاق تأثیر عمیقی بر وی گذاشت. او این حادثه را با لبخندی به یاد می*آورد: �یك روز مادرم از موسیقی راك خسته شد و گفت: من دیگر نمی*توانم تحمل كنم. گوش*های ما را پیچاند و ما را به كنسرت سلیاكروز برد كه حقیقتاً روی من تأثیر گذاشت�. ریكی اكنون می*گوید: من به همه چیز گوش می*كنم من مثل یك اسفنج هستم و در این دورة پر از خلاقیت احساس می*كنم كه باید رها باشم.

در سال 1984 وقتی كه دوازده ساله بود به طور رسمی عضو منودو ـ یك گروه پاپ محلی ـ شد و برای پنج سال رهبری خوانندگی گروه را بر عهده داشت و به افراد گروه كمك كرد تا تبدیل به چهره*های جهانی شوند و با وجود اینكه در این پنج سال روند فرسایشی را در ثبت آثار سفرهای خود داشت، به یك باره در سال 1989 رشد غیرمنتظره**ای در منودو كرد و در همان زمان بود كه منودو به اوج موفقیتش رسید.
مارتین زمانی كه دبیرستان را تمام كرد مسیر زندگیش را برگزید و به خانه*اش در پرتوریكو بازگشت و به امید دست یافتن به موفقیت*هایی در تك*خوانی عازم نیویورك شد و چندین ماه را در آرامش سپری كرد. خودش در رابطه با این تصمیمش می*گوید: شركت داشتن در یك باند در آغاز كارم و ترك كردن آن پس از مدتی به این خاطر بود كه می*خواستم بازبینی كوچكی بر روی كارهایم داشته باشم. می*خواستم كمی، مسئولیت بر عهده بگیرم. احساس خوبی است. وقتی این احساس وارد موسیقی شود، شما هر چه را كه دوست داری و هر چه را كه از آن لذت می**بری اجرای كنی و این همان چیزی است كه حضار شنونده منتظر آن هستند، با تمام بی*ریایی و صمیمت و آزادی عمل.
مارتین بعد از یك سال بیكاری و ناامیدی در نیویورك رهسپار مكزیك شد و كمی بعد از آن در قالب نقش*های نمایشهای تلویزیونی پراحساس و كم*ارزش مكزیكی شركت كرد و در سال 1991 اولین آلبوم خود را با نام خود منتشر كرد كه در آن با روبی*رزا (RobiRosa) یكی از افراد گروه منودو كه در بیشتر مسیر حركت و فعالیت مارتین با او همكاری داشت، كار كرد. او در این زمان وقتش رابین نمایش و آهنگ تقسیم می*كرد. دو سال بعد، كارش را با جوآن كارلوس كلادرون (Juan Carlos Claderon) ادامه داد و آلبوم می*آماراس (Me Amaras) را در سال 1993 ساخت كه موفقیت بزرگ*تری را برای او به همراه داشت و از او یك سوپراستار در آمریكای لاتین ساخت. این پیشرفت باعث شد تا ریكی*مارتین یك بار دیگر نقل مكان كند. این بار در سال 1994 به لس*آنجلس رفت و به ایفای نقش در نمایش*های پر احساس جنرال هاسپیتال پیوست و تكرار نقش میگوئل مورز چنان موفق بود كه او را به قالب نقش دیگری در برادوی (Broad Way) رساند و در آنجا نقش مارلو (Marlo) را در لس**یسرابلز( (Les Miserables بازی كرد.
او جنرال هاسپیتال را ترك كرد و به ایفای همان نقش به مدت یك سال ادامه داد و به خاطر آن جایزه گرفت كه متقارن با زمان دوبلة متن اسپانیایی فیلم انیمیشنی معروف هركول بود. او در سال 1995 سومین آلبوم خود را با نام ا مدیو وایویر (A Medio Vivir) عرضه كرد كه گرایش به راك قویتری در آن به چشم می*خورد و تركیبی از سبك لاتینی به همراه رقص فلامنكو (Flamenco) ـ نوعی رقص اسپانیایی ـ و كومبیا (Cumbia) بود. انتشار این آلبوم نقطة تحولی در آثار ضبط شدة مارتین است كه فروش آن در سراسر جهان به شش*صد هزار در طول شش ماه رسید و انتشار دوبارة آن در سال 1997 به موقعیت بهتری دست یافت و به محض اینكه قرارداد یك سالة او با برادوی تمام شد. مارتین شروع به كار بر روی چهارمین آلبوم اسپانیایی خود به نام* ولو (Vulve) كرد و در اوایل سال 1998، آن را روانة بازار كرد كه فروش باورنكردنی شش میلیون كپی را در جهان تجربه كرد . ریكی*مارتین در همین وقت همكاری*های دیگری با ستاره*هایی مثل جون سكادا (Jon Secada) و لوئیز انریكو(Luis Enrique) و خوانندة سوئدی، مجا (Meja) داشت كه بسیار مورد توجه قرار گرفتند. او از سال 1999 راههای جدیدی را با تركیب عناصر پاپ، راك وترس باب كرد . اولین آلبوم پاپ انگلیسی زبان كه لقب ریكی*مارتین را گرفت، پس از دو سال كار بر روی آن در ماه مه 1999 در دسترس عموم قرار گرفت و بزرگترین فروش انفرادی را در تاریخ آثار كلمبیا داشت.
او در سال 2000 آلبوم پرصدا (Sound Loaded) و مجموعة آثار اسپانیایی دیگری را نیز به نام La Historia)) لاهیستوریا در سال 2002 منتشر كرد و آخرین آلبوم ریكی*مارتین به زبان اسپانیایی با نام لاس آلاماس دل سیلنسیو (LasAlamas Del Silencio) محصول سال 2003 است كه شاید بهترین آلبوم او باشد.
ریكی در حال حاضر صداهای تركیبی جدید را با نواختن تعداد زیادی آلات ضربتی در آوازهایش امتحان می*كند و در شبكة MTV در حال ساخت آهنگ تصویری از (She Bangs) می*باشد و تأكید می*كند كه این آهنگ تصویری برای معتقدین به آزادی و اعتبار شخصیت ساخته می*شود.
ریكی*مارتین همچنین مؤسسة خیریه*ای را نیز با نام خود تأسیس كرده است و عضو فعالی در مؤسسة خیریة بیماریهای كودكان است و طبق خبرگزاری بانكوك مركز تایلند، ستارة پاپ، ریكی*مارتین از مناطق ویران شدة سونامی (Tsunami) دیدن كرد و از بچه*های مصیبت* دیدة بیست*وششم دسامبر دلجویی به عمل آورده است . ریكی*مارتین تاكنون بیش از 32 میلیون آلبوم و بیشتر از 8 میلیون آلبوم تك نفره را در سراسر جهان فروخته است و شور و هیجان پاپ لاتین را در تمام دنیا بر سر زبان*ها انداخته است .
تولید برای مارتین اهمیت زیادی دارد و به پایه*های موسیقی او كمك زیادی می*كند.
نظر منتقدین DBW دربارة* مارتین این است كه او مطمئناً پیشرفت*های زیادی كرده است. او پرزرق و برق و اجراكنندة پرشور و حركتی است. فروتنی و واقع*بینی او در مصاحبه*ها باعث شده كه تنفر داشتن از او غیرممكن باشد اما ای كاش به كمك روبی رزا و دسموندچایلد آثار بهتری را تولید می*كرد و همه چیز را اختصاص به رقص پاپ (مثل آهنگ Sbake your Bon-Bon كه شاید رنجش*آورترین آهنگ سال باشد) و استفاده از دستگاههای تجملی لاتینی مثل ترومپت و گیتار اسپانیایی نمی*داد. آنها معتقدند كه هیچ كس كاملاً به تبحر مارتین بر روی تعداد رقصهای متنوع او توجه نكرده است. در حالی*كه صدای خوبی برای خواندن شعرهای احساساتی و عشقی ندارد و مارسیلی*ولز (MaricellyVelez) خبرنگار MTV كه در رقابت بین خبرنگاران این شبكه جایزه برده است ؛ به عنوان یكی از طرفداران ریكی*مارتین دربارة* او می*گوید: من وجود گذشت سالها ریكی هنوز فراموش نكرده است كه از كجا آمده و گاه گاهی كه ضرورت را احساس كند توجه و كمك خود را معطوف پرتوریكو می*كند و حضور ر یكی در آگهی*های تبلیغاتی پرتوریكو مثال خوبی از روحیة بشردوستانة او است برای كمك به ترقی صنعت گردشگری پرتوریكو بعد از مصیبتهای فراوانی كه متحمل شده*است.
طبقه بندی: بیوگرافی چهره های دنیا،
ارسال در تاریخ جمعه 8 خرداد 1388 توسط امیرحسام
قالب وبلاگ